Baba at the wheel

Jakie cechy wyróżniają babę za kierownicą?

Niespotykane odstępstwo od typowego zachowania na drodze jest wyraźnym wyróżnikiem tego osobliwego uczestnika ruchu drogowego. Baba za kierownicą is second to none… naprawdę nie ma sobie równych i wszystkie Hołki, Kubice i Kajetanowicze mogą się przy niej schować. Czy znacie dowcipy, które zaczynają się od słów: Jedzie baba autem…

Baba za kierownicą

No właśnie. Tutaj już w pierwszym paragrafie występuje błąd logiczny. No bo przecież:

ONA NIE JEŹDZI…ona celebruje każdy centymetr kwadratowy asfaltu, zwalniając prędkość poniżej dozwolonej wartości. A co może być bardziej irytującego od ślamazarnej prędkości 30 czy 40 km/h??? Ale dla baby wolniej znaczy dłużej… a wiec dłuższa radość z przejażdżki w otoczeniu  podziwiających ją kierowców. Chyba nie wątpisz, że they are hitting on her. A niby w jakim celu używają klaksonu? No pewnie, że oni ją podrywają, zwłaszcza Ci z czarnych Mercedesów i czerwonych BMW, którzy od 5 pięciu kilometrów siedzą jej na zderzaku i zalotnie długimi światłami mrugają.

ONA NIE WRZUCA KIERUNKOWSKAZU… ona jedzie na kierunkowskazie przez przynajmniej 1 kilometr. Dlaczego tak robi? Ponieważ orientacja w terenie, to jeden z tych gorzej rozwiniętych zmysłów kobiecych. Baba nigdy nie startowała w grach typu foot orienteering, bo to mogłoby stanowić realne zagrożenie dla jej życia. Człowiek, który nie potrafi nawet zlokalizować kluczy w swojej torebce, ma nikłe szanse na przeżycie w  biegach na orientację. A wrzucając kierunkowskaz kilometr przed skrętem, owa baba dumnie oświadcza iż tym razem zapamiętała drogę. Brawo ona.

ONA NIE WŁĄCZA SIĘ PŁYNNIE DO RUCHU … ona czeka aż ruch ją pochłonie. Po czwartej zmianie światła agresja stojących za nią kierowców będzie tak wielka, że omijający ją po krawężniku z prawej i lewej stronie kierowcy torują bezpieczną ścieżkę dla naszej mistrzyni opóźnionego zapłonu.

ONA NIE WRZUCA SPRZĘGŁA…. ona nigdy z niego nogi nie ściągnęła. I wcale nie dlatego, że tak jej wygodnie. Ona stosuje profilaktykę niezaplanowanego zgaśnięcia samochodu. Eh, te auta to jednak są faulty. Im większe natężenie ruchu, tym bardziej samochód staje się wadliwy. Baba wszystko robi jak należy, a silnik zgasł. I to gdzie? W trakcie lewoskrętu na najbardziej zatłoczonym skrzyżowaniu. A tak wystarczy wbić obcas w wycieraczkę (do tego idealnie nadają się różowe szpilki) i całą trasę można na lekkim sprzęgle przejechać bez ryzyka zgaśnięcia. To jest właśnie jej accident prevention, choć uszczypliwi pewnie nazwali by ten rodzaj profilaktyki disaster prevention. W końcu baba na drodze nie powoduje wypadku, a katastrofę w ruchu lądowym.

ONA NIE PRZEPUSZCZA PIESZYCH… ona czeka, aż piesi dopiero wyjadą z domu. Ale ona wie, że ten człowiek, którego od pasów dzieli jedyne 100 metrów będzie chciał przez pasy przejść. Skąd ona to wie? Ona to po prostu wie. Ona jest omniscent. I nie tylko jest wszechwiedząca, ale zawsze wie lepiej. Przecież to ONA.

ONA NIE MUSI PATRZEĆ W LUSTERKA ŻEBY WSZYSTKO WIDZIEĆ. Tak samo jak nie musi nawet zerkać na męża wracającego po sobotniej imprezie u kumpla, żeby wiedzieć, że jest totally wasted… on zawsze wraca totalnie nawalony. Ona nie musi widzieć nowej dziewczyny swojego ex, żeby wiedzieć, że ta nowa jest tępą kretynką… tylko jakaś stupid moron mogłaby się wziąć za podrywanie jej nierozgarniętego ex-faceta. Ona nie musi patrzeć na zawartość swojej szafy, żeby stwierdzić, że i tak nie ma się w co ubrać. To po co patrzeć w lusterka samochodowe, skoro ona i tak wie, że pojedzie tak wolno i tak nieprzewidywalnie jak tylko będzie chciała.

totalnie nawalony

 

ONA NIE SPOWODOWAŁA WYPADKU! Ona padła ofiarą męskiego szowinizmu i ograniczania praw kobiet! Przecież każda zdrowa na umyśle feministka zgodzi się z jej zdaniem. Nie po to kobiety walczyły o równouprawnienie, żeby teraz ktoś mógł ograniczać jej prawa ustawiając na jej drodze STOP.

To cut a long story short, a więc mówiąc krótko:

BABA ZA KIEROWNICĄ to prawdziwa zmora na drodze. I zadziwiający jedynie jest fakt, że tą babą niesłychanie często okazuje się także facet.

 


at the wheel – za kierownicą

is second to none – nie mieć sobie równych

foot orienteering – bieg na orientację

omniscient – wszechwiedzący

to hit on sb –  podrywać

faulty – wadliwy

accident prevention –zapobieganie wypadkom

disaster prevention – zapobieganie katastrofom

totally wasted – totalnie nawalony

stupid moron –głupi kretyn

to cut a long story short – mówiąc krótko