modelka

francuski pret-a-porter

Wybiegi, projektanci, modelki… Francja elegancja.

Prawdziwa mekka świata mody, czyli miejsce w którym każda femme fatale (kobieta fatalna) czuje się jak ryba w wodzie. Francji zawdzięczamy nie tylko wytworne suknie, wyszukaną bieliznę i uwodzicielskie perfumy. Z języka francuskiego świat mody zaczerpnął cały pęczek słów, które wzbogacone o francuski akcent szykownie podkreślają piękno i elegancję mody.

Chcesz wyglądać jak milion dolarów? Noś ubrania haute couture.

Ten styl charakteryzuje elegancja, wyjątkowość i ekskluzywność. Termin ten oznacza wysokie krawiectwo,  a więc dział luksusowego krawiectwa. Ubrania haute couture szyte są na specjalne zamówienie klienta. Czas oczekiwania na zamówiony element garderoby jest długi, albowiem ubrania są szyte / haftowane / ozdabiane ręcznie. Oczywiście cena adekwatna jest do ilości pracy włożonej w jej wykonanie,… a nawet kilkadziesiąt razy wyższa.

Jeśli nie przeraża Cię możliwość spotkania vis-à-vis (naprzeciwko) kobiety idącej w tej samej sukience, możesz kupić sukienkę w kolekcji Prêt-à-porter.  W tym przypadku skorzystasz z kolekcji seryjnej dostępnej w sklepach, a więc z ubrań gotowych do  noszenia. Nie będzie to suknia szyta zgodnie z twoim widzimisię, ale z pewnością będzie szyte na miarę Twoim możliwości finansowych.

Skoro już wiemy jaki typ kolekcji jest w Twoim zasięgu, teraz zadecyduj co kupisz.  O tak, dobrze wiem… to nie jest łatwa decyzja. Zobacz jak duży masz wybór:

Dodatki

Niby tylko dodatek, ale jaki istotny. W tym dziale mamy kolczyki, bransoletki, naszyjniki… i całą bijoux. Wybór biżuterii lepiej zostawić na sam koniec, aby dopasować do reszty ubrania.

Jeśli zapowiada się na deszcz, a dzisiaj twoja limuzyna nie będzie dostępna… z niezależnych przyczyn technicznych, polecam zaopatrzyć się w parasol. Tak, to też jest słowo francuskie.

Nie zapomnij o zabraniu ze sobą porte-monnaie… no chyba, że Twój królewicz obiecał opłacić wszystkie zakupowe zachcianki swoją złotą kartą kredytową. Wtedy możesz wziąć portmonetkę jako gadżet lub dodatek do pięknej torebki.

Gdy już wciśniesz swoje X kilogramów do pięknej, obcisłej sukienki, nie zapomnij otulić się zapachem. I tutaj masz do wyboru: parfum (perfum), zawierający od 20 do 43% olejków zapachowych, eau de parfum (EDP – woda perfumowana), która ma w składzie od 10-20% olejków zapachowych lub  eau de cologne (EDC – woda kolońska)  o zawartości olejków na poziomie 5-10% olejków.

W związku z tematem zapachów:

A propos perfum pamiętaj, że w dobrym tonie będzie stosować perfumy delikatnie i umiarkowanie. To taki francuski bon ton.

Jeśli nie potrafisz się zdecydować co kupisz, zawsze możesz iść va banque i zobaczyć na jak dużo pozwoli Ci Twoja karta kredytowa.