sukienki

Fashion is patient, fashion is kind…hymn do mody

Moda cierpliwa jest.

Moda łaskawa jest.

Moda na dużo pozwala.

Ale czy aby czasem nie przegina?

Hymn do miłości vs. hymn do mody

It does not dishonor others… ale czy na pewno nie dopuszcza się bezwstydu? Jak wytłumaczyć widok męskich rurek obcisło ugniatających to i owo… zdecydowanie zbyt obcisłych!

białe skarpety w sandałach

It keeps no record of wrongs… ale czy na pewno nie pamięta złego? Jak można zapomnieć o białych skarpetkach, chamsko wystających z męskich sandałów?

Fashion bears all things… ale czy na pewno wszystko znosi? I czy nie dopuszcza się przesadnego cierpienia nasza classy modelka rozmiaru XXL w sukience o dwa rozmiary za małej? Fason sukienki może nawet jest wyjątkowo elegancki. Nie wiem. Zarówno fason jak i sama stylizacja została zdominowana przez wszechobecne fałdy stanowiące główną bazę tej modowej piękności.

Fashion endures all things…… ale czy na pewno wszystko przetrzyma? Jak głębokie męskie dekolty będzie musiała zaakceptować?

Moda fajna jest.

Ale czy aby czasem nie przesadza?!

Dzięki modzie (a bardziej przez nią), można założyć czarne skarpetki do szpilek. I choć nijak ma się jedno do drugiego, jest się modnym. Taki mężczyzna założy dzwony i będzie królem parkietu… będzie wyrywać niewiasty na trzepot szerokich nogawek.

Dziwaczna moda

Wiele modnych stylizacji można podsumować stwierdzeniem: it stand out like a sore thumb. Ale pomimo iż poszczególne elementy stylizacji pasują do siebie jak wół do karety, to i tak znajdą rzeszę wiernych hołdowników.

pasuje jak wół do karety

 

Jest OK, jeśli you are nuts about fashion i bawisz kolorami, kreacjami, cięciami. Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma. Ty możesz mieć bzika na punkcie mody. Udanej zabawy.

Woe to you, oh Earth and Sea jeśli ubierasz się tylko dla przymiotnika „modny”.

przestroga

Biada wszystkim na ziemi i morzu, którzy ślepo zakładają kreacje projektantów-ekscentryków, tylko po to, aby się wyróżnić i zwrócić na siebie czyjąś uwagę. To jest naprawdę słabe. Być może dzisiaj Twoim jedynym credo jest: YOLO. No i nie da się ukryć, że You Only Live Once. Ale to życie trochę trwa. A skutki niektórych kreacji jeszcze nie raz odbiją Ci się głęboką czkawką.

Zastanawiałeś się co odpowiesz, jak za kilkadziesiąt lat wnuki patrząc na Twoje zdjęcia, zapytają na jakie choroby psychiczne cierpiałeś w wieku młodzieńczym?!

Moda się zmienia. Światopogląd w stylu „żyje się tylko raz”  może być out of fashion za 40 lat.

 


 

It does not dishonor others – nie dopuszcza się bezwstydu

It keeps no record of wrongs – nie pamięta złego

bear all things – wszystko znosi

classy – wyjątkowo elegancki

endures all things – wszystko przetrzyma

stand out like a sore thumb. – pasować do siebie jak wół do karety

be nuts about – mieć bzika na jakimś punkcie

woe to you, oh Earth and Sea – biada wszystkim na ziemi i morzu

YOLO – You Only Live Once – żyje się tylko raz

out of fashion – niemodne