Co robi Italiano vero?

Na czym polega włoska dolce vita?

Po czy poznasz italiano vero? Prawdziwy Włoch z pewnością lubi dobrze zjeść. Dobre jedzenie = felicita’, a wiec prawdziwe szczęście.

A jak już pojedliśmy, to trzeba się zabawić. W końcu dolce vita, zobowiązuje do prowadzenia słodkiego życia pełnego atrakcji i szaleństwa. Włoch chętnie odda się następującym czynnościom:

śpiewać            tańczyć     latać

  •  cantare – i będzie śpiewać piosenki Erosa Ramazzottiego w stylu: „Emozione Per Sempre ” (uczucie na zawsze). Jeśli zaśpiewa Ci piosenkę „Piu bella cosa”, wcale nie znaczy, że śpiewa o piękniejszej kozie (choć dokładnie tak to brzmi), tylko o piękniejszej rzeczy. Cosa to rzecz i jak ktoś zada Ci szybkie pytanie che cosa? to nie pyta się: co kozo? tylko po prostu pyta: co? (o co c’mon?).
  •  volare – i będzie latać wysoko, do wysokości „O sole mio(moje słońce).

słońce

  • ballare –  o ile jeszcze będziecie mieli energię, żeby tańczyć.

Jeśli sił zabraknie na powyższe czynności, kibice włoscy zawołają FORZA ITALIA, a wtedy Włochy ruszą do boju.

Włochy do boju

A jak wrócą zmęczeni tańcem, kibicowaniem i śpiewaniem, to co będą robić? Z pewnością będą musieli coś zjeść.

Wieczorem Twoje Amore przygotuje kolację. Będzie na pewno romantico. Przy okazji wspólnie ze swoim kochaniem możecie powtórzyć włoskie kolory, wybierając wino bianco lub rosso i wpatrując się w jego romantyczne oczy koloru blu.

niebieski biały czerwony

 

Wino wprowadza w bardzo dobry nastrój. A co Tobie sprawia przyjemność? Może zakupy? Zatem nieprzypadkowo stajesz się wesoły wygrywając aukcję na Allegro.

Są i tacy, którym sprzątanie przynosi radość. Wtedy jednak człowiek szybko się męczy i musi napić się wody. A zatem wiosna i wiosenne porządki nie mogą się obejść bez butelki wody Primavera, która pozwala zachować odpowiednie nawodnienie.

I co? Capisci?

No pewnie, że rozumiesz. I to znaczy, że jesteś naprawdę inteligente.

Włoska wymowa

Pamiętaj, że „ge” wymawiasz jak „dże”, więc mów, że jesteś intelidżente. Jeśli powiesz Włochowi, że jesteś intelihente albo inteligente to możesz zaliczyć sporą wpadkę.

Skoro zrozumiałeś tyle słówek po włosku, to znaczy, że język włoski nie jest taki trudny.

Język włoski jest prosty i punto.