Komunikowanie przez fochowanie

No to foch!

Chcesz wiedzieć o czym będzie artykuł????

No to się domyśl!

To będzie artykuł z fochem w roli głównej.

Tylko nawet nie próbuj hejtować tego wpisu, bo już więcej wpisów nie będzie. I nawet nie myśl, że uda Ci się potem mnie przeprosić.

3, 2, 1, FOCH!

Nie wiesz kiedy, nie wiesz jak, nie wiesz dlaczego. Czasem nawet nie zdążysz odliczyć do trzech, kiedy zauważasz, że na twarzy Twojego rozmówcy pojawił się subtelny lub całkiem bezczelny foch. Foch destruktor. Focha zagadka. Po prostu hissy fit.

kobiecy foch

Jakkolwiek by się nie wypierać, każdy go chyba miał. U niektórych bywa rzadko. U niektórych zanadto często. Takie niby nic, a jednak krew się w żyłach gotuje. Włosy dęba stają. Nóż się w kieszeni otwiera, zaczynasz flip out, świerujesz… a foch pozostaje niewzruszony.

Czy foch fochowi równy?  O nie. Tutaj jedno kryterium ma niezaprzeczalnie kluczowe  znaczenie i jest nim płeć. Dlatego odmienimy focha w 3 osobie l. pojedynczej.

 FOCH – Odmiana przez osoby

ON MA FOCHA

ale tylko nieoficjalnie. No bo przecież faceci nie mają focha. Oni mają całe tysiąc logicznych i rzetelnych powodów uzasadniających ich dezaprobatę. Dodajmy jedynie, że  owej dezaprobacie towarzyszy odpowiednio do sytuacji marudzenie, testiness, wkurzenie, drażliwość, irytacja, frustracja, lekceważenie…. Ale nie, focha to on nie ma.

Dlaczego on ma focha?

Chyba nie zrozumiałeś męskiego spojrzenia. Mężczyzna nie ma focha. On może się poirytować, gdy jego dziewczyna nie odbiera telefonu przez  15 minut.  If the worst comes to the worst on może zaakcentować swoje niezadowolenie wynikające z faktu, że w sobotę wieczorem ma Cię odebrać od koleżanki, zamiast iść z kumplem na piwo. W najgorszym wypadku on może się  dobitnie zniecierpliwić, gdy spóźniasz się 10 minut na umówione spotkanie.  Ale przecież on focha nie ma, więc się go nawet o to nie pytaj. Bo wiesz jak to się skończy.

Jak długo trwa foch?

It is only a matter of time…a precyzyjniej jest kwestią czasu, w jakim kumpel zjawi się w drzwiach z półlitrówką.  Najszybciej przechodzi po wizycie kumpla z pół litrówką. Alternatywnie ulatnia się przez wpompowanie dużej dawki pochwał i zalet, które bezczelnie łechcą jego ego.  Ostatecznie odchodzi w zapomnienie po podwójnej porcji schabowego.

Co zrobić, aby foch przeszedł?

Nie drap. Do not tease. Nie drażnij. Nie tłumacz. Nie dotykaj. Poczekaj, aż wystygnie.

nie-draznij-redmalina

ONA MA FOCHA

yaaaaaaa i to jak często. Właściwie częściej go ma, niż nie ma.  Ale ona nie rzuca focha specjalnie. Foch pojawia się automatycznie jako naturalna reakcja obronna organizmu na niekorzystny dla niej przebieg sytuacji. Czasem używany jest jako defence of necessity. A przecież z zasadnością obrony koniecznej się nie dyskutuje.  Foch to jeden z elementów jej układu immunologicznego, który naturalnie zwiększa jej wewnętrzną odporność na niepochlebne informacje oraz nieprzychylne sygnały płynące ze strony osobnika rodzaju męskiego.  Foch to taka bardziej zaawansowana forma alergii, która świadczy o nietolerancji organizmu na pyłki męskiego chamstwa, które zatruwają czystość powietrza i zagęszczają atmosferę w ich związku. To bardzo uciążliwa dolegliwość. Analogicznie do objawów alergii, foch może występować w odmianie sezonowej (objawy kumulują się, gdy on przez 3 tygodnie ogląda z kumplami mecze mistrzostw EURO) lub całorocznej (permanentna nietolerancja męskiej lekkomyślności, występująca w formie porzuconych, brudnych skarpet na podłodze).

Dlaczego ona ma focha?

Bo tak.

Co zrobić, aby foch przeszedł?

To Ty tego nie wiesz?! A chyba powinieneś wiedzieć!

Jak długo trwa foch?

A co Cię to interesuje?!

Permanentne sytuacje fochowe, przeplatane są nieregularnymi chwilami uniesienia, radości, zachwytu, wzruszenia. Ale foch może czuć u niej, jak u siebie.

Ona ma focha… Give it up. Odpuść sobie, nic tu człowieku nie zdziałasz.

W końcu foch też kiedyś odpuści.

—-

 

hissy fit – foch

flip out – świrować

testiness – drażliwość

If the worst comes to the worst – w najgorszym przypadku

It is only a matter of time – jest kwestią czasu

Do not tease – nie drażnij

Defence of necessity – obrona konieczna

Give it up – odpuść sobie