Training agenda

Plan szkolenia

Narysuj jeszcze jedno kółko i zaznacz gdzie jesteś. Tylko, żeby kółko krzywe nie wyszło, bo będziesz musiał tłumaczyć się ze swoich skrzywień psychicznych.

A teraz wytłumacz wszystkim dlaczego nie jesteś niedźwiedziem. A jeśli mógłbyś zostać zwierzęciem to dlaczego świstakiem? Co czujesz?  Hmmm… Do you feel like you wasted all that training?

A potem znajdź przynajmniej trzy pozytywne cechy „kolegi” z naprzeciwka i nieważne, że uważasz go skończonego d***, bo to właśnie jemu zawdzięczasz brak awansu. I znajdź tu aż trzy advantages! Jeśli nie potrafisz znaleźć żadnej pozytywnej strony, to kłam… w końcu to tylko role-playing game.

Jeszcze tylko 1000 sposobów na zabicie kurczaka….

I zostały nam ostatnie 3 minuty czasu. Chyba prowadzącemu skończyły się wszystkie psycho gierki, wiec: będzie deep relaxation hypnosis session.

zaspane mopsy

Szybko zamknij oczy, totalnie się zrelaksuj, odpłyń, niech pochłonie Cię głębia nieskażonej wolności, jesteś orłem – L e c i s z, jesteś delfinem – p ł y n i e s z, jesteś zwycięzcą – Z d o b y w a j,  jesteś na korpo szkoleniu – WRACAJ!. Szkolenie skończone.

Ostatni punkt programu: constructive feedback

Pochwal się wyniosłeś z tego szkolenia… i dlaczego tylko długopis?

Nie no jasne… szkolenia są super.

Niby fajnie, bo przed komputerem siedzieć nie trzeba. Nikt nie będzie krzyczeć, że za mało telefonów zrobionych. A to, co miałeś zrobić wczoraj, będziesz mógł przełożyć na jutro.

Tylko dlaczego te szkolenia są zawsze takie same?

Dlaczego trenerzy mają tak niski poziom empatii, że każą brać udział w ćwiczeniach, które sami najchętniej opuściliby po pierwszej przerwie kawowej?

 

Zasady dobrych szkoleń

A może by tak wdrożyć zasady:

  1. Szkolenie nie musi być wearisome and dull. Jeśli coś jest zabawne i śmieszne, to jest też ciekawsze i bardziej wciągające. Nawet jeśli gadasz o technicznych rzeczach, możesz się czasem uśmiechnąć i zaśmiać. Słaby suchar lepszy niż żaden suchar.
  1. Nie ma praktyki bez teorii, ale teoria praktycznie się nie sprawdza. Szkolenie to nie wykład. Wykład to nie odczyt podręcznika. A odczyt manuala można sobie samemu w domu zrobić.
  1. To nie uczestnik jest mało aktywny. To formuła warsztatów jest niewystarczająco aktywizująca. Nie sztuką jest zająć uczestników czymkolwiek. Oni i tak wykonają ćwiczenie, bo muszą, bo są w pracy. Sztuką jest porwać! Zainspirować! Zaintrygować! Flying high!

pokazy samolotowe


Do you feel like you wasted all that training? – Czy nie uważasz, że marnujesz całe to szkolenie?

advantages – zalety

role-playing game – gra fabularna

relaxation hypnosis session – sesja relaksacyjno – hipnotyczna

constructive feedback – konstruktywna informacja zwrotna

wearisome – męczący / żmudny

dull – nudny

Flying high – wysokie loty

Zapisz

Zapisz