nauka języka angielskiego

Jak uczyć się języka angielskiego w wakacje?

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku od naszych codziennych obowiązków związanych ze szkołą, czy też pracą. Jednak warto zaznaczyć, że jest to również bardzo dobry moment na doskonalenie swoich umiejętności językowych, które nabyliśmy wcześniej. Niestety, perspektywa nauki w wakacje dla większości osób nie jest zbyt atrakcyjna. Udowadniamy, że wcale nie musi tak być! Prezentujemy sposoby nauki języka angielskiego, które dowodzą, że przyjemne można połączyć z pożytecznym.

 

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Aktualnie wiele osób, szczególnie w wieku szkolnym, uczęszcza na dodatkowe zajęcia z angielskiego. Jednak warto zaznaczyć, że nauka języka obcego wymaga regularnych ćwiczeń i co za tym idzie – ogromnego zaangażowania i wkładu własnego. Tylko wtedy przyniesie ona zadowalające efekty. Nawet najlepszy kurs języka angielskiego nie sprawi, że będziemy perfekcyjnie władać danym językiem, jeśli nie będziemy utrwalać nabytych umiejętności.

Argumentów, które przemawiają za tym, że warto zainwestować swój czas w naukę angielskiego, jest wiele. Jednym z nich bezsprzecznie są o wiele lepsze perspektywy zawodowe. Jeśli płynnie posługujemy się tym językiem, zarówno w mowie, jak i w piśmie, ograniczenia w postaci granic dla nas nie istnieją. Możemy rozpocząć dobrze płatną pracę poza naszym ojczystym krajem, nie przejmując się barierami językowymi. Co więcej, umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest niezwykle przydatna w przypadku miłośników dalekich podróży. Łatwość w komunikacji z obcokrajowcami może zaowocować nowymi, ciekawymi znajomościami i tym samym – poznaniem innej kultury, jej zwyczajów i tradycji niejako od środka, a nie tylko i wyłącznie z przewodników turystycznych. Znajomość języka angielskiego sprzyja również rozwijaniu swojego hobby. Dostępne stają się dla nas wszelkie, zagraniczne źródła – strony internetowe, prasa, książki, a także filmy, z których możemy czerpać informacje na tematy zgodne z naszymi zainteresowaniami i uzupełniać swoją wiedzę.

 

5 sposobów na efektywną naukę języka angielskiego

Nabyte umiejętności językowe warto szlifować również w wakacje. Jednak doskonale wiemy, że okres ten nie sprzyja zbyt intensywnemu wysiłkowi intelektualnemu i większość z nas woli przeznaczyć go na relaks. Chcemy udowodnić Wam, że nauka wcale nie musi być męcząca. Przedstawiamy 5 sposobów nauki języka angielskiego, które doskonale sprawdzą się podczas letnich, wakacyjnych dni.

 

1.      Oglądaj filmy i seriale po angielsku

Jesteś prawdziwym kinomaniakiem albo miłośnikiem seriali? Dlaczego by nie oglądać ich w oryginalnej wersji językowej? Jest to zarówno doskonała rozrywka, jak i świetny sposób na podszkolenie się w angielskim, dzięki któremu nieco oswoisz się z językiem oraz różnorodnymi, występującymi w nim, akcentami. Dodatkowo, oglądając dany film lub serial poznasz nowe, ciekawe wyrażenia i poszerzysz swój zasób słownictwa.

 

2.      Jedź na obóz językowy

Wyjazd za granicę, podczas którego będziemy codziennie uczestniczyć w warsztatach językowych, to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to świetnie rozwiązanie dla osób, którym brakuje motywacji do regularnych ćwiczeń, a także dobra okazja do nawiązania nowych znajomości. Dodatkowym atutem obozu językowego jest możliwość wykorzystania nabytych umiejętności w praktyce – podczas zorganizowanej wycieczki.

 

3.      Czytaj książki, gazety, artykuły po angielsku

Czytanie w języku angielskim to skuteczny sposób nauki dla każdego mola książkowego, który nie wyobraża sobie dnia bez przynajmniej kilku stron dobrej książki. Zapoznawanie się z literaturą angielską pomoże nam wzbogacić swój zasób słownictwa, a co za tym idzie – lepiej pisać i mówić w obcym języku. Tak samo przydatne mogą okazać się gazety oraz artykuły, które możemy przeczytać w Internecie i tym samym, powiększyć nie tylko naszą wiedzę o otaczającym nas świecie, ale i umiejętności językowe.

 

4.      Ćwicz język w podróży

Czeka Cię w tym roku zagraniczny wyjazd? To świetna okazja, aby wypróbować swoje umiejętności, nabyte podczas zajęć z angielskiego, w praktyce. Rozmawiaj z obcokrajowcami – wybierz się do biura informacji turystycznej, aby dowiedzieć się, jakie atrakcje znajdują się w okolicy, składaj zamówienia w restauracji, wybierz się na zakupy. Najważniejsze to nie zamykać się na kontakt z obcokrajowcami z obawy przed popełnieniem błędu. Nawiązując z nimi małe interakcje, stopniowo zaczniesz przełamywać swoją barierę językową i zyskasz swobodę w porozumiewaniu się w języku angielskim.

 

5.      Naucz się słownictwa związanego z Twoimi zainteresowaniami

Znajdź listę najbardziej przydatnych słów i zwrotów, które łączą się z Twoim hobby. Ich nauka będzie dla Ciebie świetną rozrywką i bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Co więcej, poza nowymi kompetencjami językowymi, poszerzy się również Twoja wiedza na tematy, które interesują Cię najbardziej i tym samym, z powodzeniem będziesz mógł rozwijać swoją pasję.